v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja

Slivkový lekvár

Čas varenia lekvárov je v plnom prúde. Aj my sme si uvarili tradičný slivkový lekvár. Dozreté slivky sme vykôstkovali, vložili do hrnca a dali variť. Poctivo sme miešali niekoľko hodín. Keď bol lekvár hotový, naložili sme ho do fľaštičiek a ozdobili plátienkom. Lekvár sa vydaril, chutí výborne a nádherne aj vyzerá ...

Jahodový džem          

Varenie domáceho jahodového džemu je kulinársky zážitok, ktorí uspokojí všetky zmysli. Krásna červená farba ulahodí zraku, vôňa uspokojí čuch a jeho chuť uspokojí mlsné jazýčky. Čas strávený pri príprave džemu sme si poriadne užili a už teraz sa tešíme na chuť jahodového džemu, natretého na chlebíku s maslom.

 

Domáca zázvorovica 

Jeseň je tu a s ňou prichádzajú aj sychravé dni. Počas tohto obdobia je potrebné o niečo viac posilňovať svoju imunitu. Okrem byliniek na čaj sme si preto pripravili aj zázvorovú pálenku ako liek. Nastrúhali sme očistený zázvor, olúpaný citrón, med, škoricu a túto zmes zaliali pálenkou. Necháme ju odležať pár dní a prírodný liek bude hotový. Domáca zázvorovica môže byť výbornou prevenciou proti chrípke... .