v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja

Pracovisko na ulici Štúrova 1210/61  v Kysuckom Novom Meste

CSS Kamence sa nachádza v hornej časti mesta Kysucké Nové Mesto zvanej Kamence, v blízkosti železničnej stanice. Je situované v  sedem poschodovom panelovom dome, rozdelenom na vchody A a B. Oba vchody sú spojené spoločnou vstupnou chodbou, kde sa nachádza recepcia s kaviarňou. Prístup do budovy je bezbariérový.

Za zariadením je upravená záhrada s altánkom, skalkou, v záhrade sú umiestnené lavičky a vybudovaná terasa s ratanovým nábytkom na oddych pre obyvateľov. Nachádza sa tam aj kaplnka Panny Márie, kde majú možnosť obyvatelia zariadenia rozjímať a modliť sa.

Na prízemí nášho zariadenia sa nachádza rehabilitačná miestnosť, kde prijímatelia sociálnej služby môžu využívať termoterapiu (parafín, biolampa, infrapodložka, rašelinové zábaly), hydroterapiu (vírivý kúpeľ), masáže, skupinové cvičenia s tenisovými loptičkami alebo program Slnečnica.

Na siedmom poschodí CSS Kamence sa nachádza spoločenská miestnosť, ktorá slúži na rôzne aktivity a spoločenské podujatia, ktoré pripravujeme ale aj na pravidelné voľnočasové aktivity.

Nachádza sa tu tiež reminiscenčná miestnosť. Je to miestnosť zariadená starým nábytkom, ktorá je vybavená predmetmi zo života našich seniorov. V takejto miestnosti opäť prežívajú minulé zážitky.  Reminiscenčná terapia pracuje so spomienkami seniorov a tým podporuje ich vyjadrovanie, komunikáciu, interpersonálne vzťahy a pamäť seniorov.

Súčasťou siedmeho poschodia v našom zariadení je multisenzorická miestnosť, kde sa naši prijímatelia sociálnej služby pravidelne stretávajú pri terapiach svetlom.